Pereiti prie pagrindinio turinio

A kat. Praktikos egzamino klausimai

A, A1, A2 kat. Praktikos egzamino klausimai

1. Parodykite, kur tikrinsite tepalo lygį variklyje.

Atsakymas

Tepalo lygį variklyje galima patikrinti keliais būdais. Vienas iš jų - pažiūrėti per specialų stikliuką, esantį šalia karterio. Kitas būdas - naudoti matavimo įrankį, kuris leis tiksliau nustatyti tepalo lygį. Rekomenduojame laikytis gamintojo nurodymų dėl tepalo lygio tikrinimo ir stebėti, kad jis nebūtų per žemas, kad išvengtumėte galimų variklio problemų.

2. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar tepalo lygis variklyje yra pakankamas.

Atsakymas

Norėdami patikrinti, ar tepalo lygis variklyje yra pakankamas, rekomenduojame laikytis šių žingsnių:

 1. Pirma, motociklą reikia pastatyti tiesiai, kad nebūtų pasviręs.
 2. Tada nuvalykite alyvos matuoklį švariu skudurėliu, kad gautumėte tikslius rezultatus.
 3. Įkiškite matuoklį į alyvą ir vėl ištraukite.
 4. Alyvos lygis turėtų būti tarp MIN ir MAX žymų, kurios yra ant matuoklio arba stikliuko.
 5. Jei žiūrite per stikliuką, alyvos lygis turėtų būti matomas tarp MIN ir MAX žymų.
 6. Reikia atkreipti dėmesį, kad tepalo lygis turi būti patikrinamas reguliariai ir, jei reikia, pridėti papildomos alyvos, kad išvengtumėte variklio problemų.

3. Parodykite, kur yra stabdžių skysčio rezervuaras (talpa).

Atsakymas

Stabdžių skysčio rezervuaras (talpa) yra viena iš svarbiausių dalių, atsakingų už stabdžių sistemos veikimą. Priekinių stabdžių skysčio rezervuaras dažniausiai randamas prie priekinių stabdžių rankenėlės, o galinių stabdžių skysčio rezervuaras yra po motociklo sėdyne. Tačiau konkrečios vietos gali skirtis priklausomai nuo transporto priemonės modelio. Todėl patariame atidžiai perskaityti gamintojo nurodymus, kad tiksliai sužinotumėte, kur yra jūsų transporto priemonės stabdžių skysčio rezervuarai. Rekomenduojame reguliariai tikrinti stabdžių skysčio lygį ir laiku papildyti, kad užtikrintumėte saugų ir efektyvų stabdžių veikimą.

4. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar stabdžių skysčio lygis yra pakankamas, kad važiuotumėte saugiai.

Atsakymas

Stabdžių skysčio lygis yra labai svarbus faktorius, lemiantis transporto priemonės stabdymo efektyvumą ir saugumą. Norint tikrinti, ar stabdžių skysčio lygis yra pakankamas, pirmiausia reikia patikrinti skysčio lygį per bakelį. Skysčio lygis turi būti tarp MIN ir MAX žymų, kad važiuotumėte saugiai. Tai dažnai gali padaryti patys, tačiau jei abejojate savo įgūdžiais ar turite kokių nors kitų problemų, rekomenduojame kreiptis į profesionalą. Be to, būtina reguliariai tikrinti stabdžių skysčio lygį ir laiku papildyti, kad užtikrintumėte saugų ir efektyvų stabdžių veikimą visą laiką.

5. Paaiškinkite, kaip tikrinsite varančiosios grandinės būklę.

Atsakymas

Varančiosios grandinės būklės tikrinimas yra svarbus dalykas, užtikrinantis saugų ir efektyvų transporto priemonės veikimą. Norėdami tikrinti varančiosios grandinės būklę, rekomenduojame atlikti keletą paprastų patikrinimų. Pirma, sukant galinį ratą, patikrinkite, ar grandinė tolygiai guli ant žvaigždutės ir ar visi nareliai juda laisvai. Svarbu reguliariai tikrinti varančiosios grandinės būklę.

6. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar oro slėgio padangose pakanka, kad važiuotumėte saugiai.

Atsakymas

Padangų oro slėgį tikriname naudodami manometrą. Rekomenduojamos reikšmės, skirtos konkrečiam motociklui, yra nurodytos gamintojo instrukcijose ar ant padangų paties. Patikrinkite kiekvienos padangos slėgį, palygindami su rekomenduojama reikšme, ir jei reikia, pridėkite oro. Tai užtikrins saugų motociklo vairavimą.

7. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar padangų protektoriaus rašto gylio pakanka, kad važiuotumėte saugiai.

Atsakymas

Padangų protektoriaus rašto gylis tikrinamas su slankmačiu ar specialiu įrankiu. Rekomenduojama, kad protektoriaus gylis būtų ne mažesnis kaip 0,8 mm. Tai gali būti nustatoma patikrinus protektoriaus indikatorius kurie yra atvaizduoti ant pačios padangos protektoriaus.

8. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar bendra padangų būklė yra tinkama saugiai važiuoti.

Atsakymas
 1. Padangų dėmių ir įbrėžimų tikrinimas - Padangų paviršius turi būti be įbrėžimų, dėmių ar kitų ženklų, kurie gali rodyti vidinius pažeidimus ar nusidėvėjimą.
 2. Padangų karkaso patikrinimas - Padangų karkasas turi būti stiprus, be rūdžių ir deformacijų, kad užtikrintų saugų važiavimą.
 3. Padangų slėgio tikrinimas - Padangų slėgis turi būti patikrintas ir pakoreguotas iki rekomenduojamos vertės. Šis rodiklis yra svarbus, kad užtikrintumėte saugų ir efektyvų važiavimą.
 4. Protektoriaus rašto gylio tikrinimas - Protektoriaus rašto gylis turi būti tikrinamas ir atitikti minimalias reikalavimo vertes (mažiausiai 0,8 mm).
 5. Padangų tarpų tikrinimas - Tarp padangų turi būti be defektų, purvo ir rūdžių. Tai taip pat svarbu, kad padangos gera kryptimi sukti.

Atsiminkite, kad netinkamai tikrintos padangos gali kelti pavojų ir sukelti avariją, todėl patikrinti padangas reikia reguliariai.

9. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia avarinė šviesos signalizacija.

Atsakymas

Įjungti avarinę šviesos signalizaciją ir patikrinti, ar ji veikia transporto priemonėje t.y. ar mirksi visos signalizacijos lemputės. Avarinės šviesos signalizacijos funkcijos patikrinimas yra svarbus, kad būtų užtikrinta jūsų ir kitų kelių dalyvių sauga.

10. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia stabdžiai.

Atsakymas

Motociklą pastumkite nuspaudę stabdžius. Nuspausta stabdžių rankenėlė neturi pasiekti vairo. Stabdžio pedalo ir rankenėlės eiga neturi būti per minkšta.

Pastumdami motociklą paspauskite stabdžius, rankenėlė neturi nusispausti pilnai iki galo. Spausdamas turite jausti rankenėlės atoveiksmį t.y. jos norą grįžti pradinę padėtį. Taip pat rekomenduojame patikrinti stabdžių skystį, kad jis būtų tarp MIN ir MAX žymų, ir patikrinti stabdžių diskų ir bakų būklę, kad jie būtų be trūkumų ir neapdirbti. Rekomenduojame atlikti šiuos patikrinimus kas kelis mėnesius, kad būtų užtikrinta saugi ir efektyvi stabdymo sistemos veikimo sąlyga.

11. Parodykite, kaip tikrinsite vairo laisvumą.

Atsakymas

Visų pirma reikia pasukinėti vairą, patikrinti ar jis nekliba, ar neskleidžia nereikalingų garsų, ar nekliba. Taip pat reikia patikrinti, ar vairo jungtys yra stiprios ir tvirtos, bei ar vairo šakės nepriekaištingai sukasi viduje. Jei vairas neveikia sklandžiai, tai gali reikšti, kad yra defektų ir juos reikia nedelsiant pašalinti. Be to, reikia patikrinti ir vairo guolio būklę, kad būtų užtikrintas stabilus motociklo valdymas.

12. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia žibintai, ar atšvaitai yra švarūs.

Atsakymas

Visų pirma reikia įjungti žibintus ir pažiūrėti ar jie šviečia. Galima patikrinti ar šviesos srautas nukreiptas teisingai į priekį. Pastebėjus, kad atšvaitai purvini, nešvarumus reikia nuvalyti.

13. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia įspėjamasis garso signalas.

Atsakymas

Norėdami patikrinti įspėjamojo garso signalo funkcionavimą, tiesiog nuspauskite garsinio signalo mygtuką, tada turėtų būti girdimas garsinis signalas. Būtinai patikrinkite, ar garsas yra aiškus ir garsus.

14. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia posūkių signalai.

Atsakymas

Norėdami patikrinti ar veikia posūkio signalai visų pirma juos reikia įjungti. Degimas turi būti įjungtas. Pakaitomis įjungdami posūkių signalus apeikite transporto priemonę ir įsitikinkite, ar abiejų pusių posūkių signalai veikia.